AEG 2010
 Norway Grand Prix CSIO3* Drammen
 AEG 2009
 AEG 2008
 AEG 2007
 AEG 2006
Følg AEG på Facebook  Følg AEG på Facebook!

Ellen Whitaker til topps

Man behøver ikke være lenge på Brunstad før man synes det mysser med Whitaker’e! Hele familien synes å ha lagt vinterferien hit, men de ligger ikke på latsiden. I familien Whitaker er det topplasseringer som gjelder – og britiske Ellen Whitaker vant fredagens første kvalifiseringsklasse til Eurocash Grand Prix som går av stabelen søndag



Ellen Whitaker, datter av legendariske John Whitaker, på AK Kanselier var uslåelig. De red raskt og besluttsomt – og selvsagt feilfritt. Sånt blir det fort seier av – og seieren var klar denne gang. Ekvipasjen kom i mål drøye tre sekunder foran nummer to, tyske Mark Bettinger på hesten med det noe lange navnet A New Fidelity by Cartoslex. Og tredjeplassen – der var det enda en Whitaker, Ellens fetter William la beslag på denne med hesten Arielle.
Banen var en hyggelig introduksjon til den kommende Grand Prix klassen – av 55 startende var hele 16 feilfrie, men her var det tiden som gjaldt. Raskeste norske rytter ble Ole Kristoffer Meland på Brokers Plastic City som med tiden 73,03 s la seg på en tiende plass. Ingrid Lærdal/Welten Z Enemærke tok også en plassering. Feilfri runde og tiden 77,31 s rakk til en 12. plass.

   
Britiske Ellen Whitaker, datter av John Whitaker, tok en klar seier i den første kvalifiseringsklassen til Eurocash Grand Prix søndag.   Beste norske ekvipasje i klassen ble Ole Kristoffer Meland/Brokers Plastic City som tok hånd om tiendeplassen.   Ingrid Lærdal/Welten Z Enemærke var også en av de 16 som red feilfri runde. Med tiden 77,31 s ble det en 12. plass på denne ekvipasjen.

23.02.2007
hestefrelst.no
Levert av Nettsidene er levert av BCC Media | bccmedia.no | bccmedia.no