AEG 2010
 Norway Grand Prix CSIO3* Drammen
 AEG 2009
 AEG 2008
 AEG 2007
 AEG 2006
Følg AEG på Facebook  Følg AEG på Facebook!

Tre på topp

Tre gode spranghester delte på seieren i den første kvalifiseringsklassen i Haahjem Gård Super Youngster Cup for syvåringer. Med lik poengsum ble det sløyfe i rødt, hvitt og blått både til Jennifer Fogh Pedersen, Nina Braaten Johnsen og Cecilie Tofte



De tre vallakene oppnådde alle 7,7 poeng sammenlagt. Jennifer Fogh Pedersen og danske Anniesminde Cæsar e. Calato/Lobster hadde tronen for seg selv ganske lenge utover i klassen som bød på 23 gode unghester. Men så kom ytterligere to kvinnelige ryttere på banen og krevde likeplassering.

Høy kvalitet
Jennifers Anniesminde Cæsar ble gitt 7 på kapasitet og hele 8 på både ridbarhet og teknikk - og var feilfri på hinder i denne 1,30 m klassen. Nina startet i denne klassen holsteinervallaken Limotino e.Limbus. Til tider gikk den noe imot hånden og var ikke fullt så lydhør som Cæsar, men hestens kvalitet var høy, derfor ble karakterene 7,5-7,5-8 på denne hesten.
Cecilie red en deilig hollandsk vallak, Hermes e. Wolfgang/Quoglouf Rouge. Denne viste stor kapasitet i tillegg til at den var meget ridbar - dermed ble det blankt 8-tall på begge disse egenskapene. Teknikken ble vurdert til 7,5.
Cecilie Tofte stilte også til start med ytterligere en perle av en hest. På hoppen La Perla e. Solos Carex/Diamant tok hun fjerdeplassen med 7,3 poeng. Men heller ikke denne plasseringen fikk Cecilie ha for seg selv, hun måtte dele den med Ole Kristoffer Meland/Broker's Brooklyn e. Animo.

       
Det ble tre på topp, Jennifer Fogh Pedersen, Nina Braaten Johnsen og Cecilie Tofte delte førsteplassen på henholdsvis Anniesmindes Cæsar, Limotino og Hermes.

27.02.2007
hestefrelst.no
Levert av Nettsidene er levert av BCC Media | bccmedia.no | bccmedia.no