AEG 2010
 Norway Grand Prix CSIO3* Drammen
 AEG 2009
 AEG 2008
 AEG 2007
 AEG 2006
Følg AEG på Facebook  Følg AEG på Facebook!

Dobbel dansk girlpower

Haahjem Gaards Super Youngster Grand Final for syvåringer ble en oppvisning av dansk girlpower. Helt øverst på resultatlisten kom Jennifer Fogh Pedersen/Anniesminde Cæsar og Cecilie Tofte/Hermes - som henholdsvis nummer 1 og 2



De to unge, kvinnelige rytterne red begge to flotte grunnomganger - og beholdt stilen i omhoppingen. Kun en annen rytter hadde feilfri runde i omhoppingen - Nina Braaten Johnsen/Limotino.

Jennifer Fogh Pedersen fra Danmark har en deilig hest i Anniesminde Cæsar - etter riktig god ridning tok de en velfortjent seier i Haahjem Gaard Super Youngster Grand Final for syvåringer.
Omhopping som skilte klinten fra hveten
Syvåringene syntes at grunnomgangen var relativt enkel, og hele 12 av 15 startende klarte denne feilfritt. Verre ble det imidlertid i omhoppingen, der især linjen fra første til annet hinder voldet besvær. Den innbød til en rask vending, men for flertallet betalte det seg ikke å gjøre denne manøveren.
Dag Ove Kingstrød/Ligretto e. Limbus var første rytter ut. Med en fremovertenkende hest holdt de et godt tempo. Hesten hadde god benteknikk, men hevet gjerne nakken noe over hinderne hvilket gjorde at ryggen ble litt inaktiv. To bommer måtte ned, og Dag Ove var ute av dansen.
Første rytter med fire feil ble tyske Mark Bettinger/Asteria by Cortaflex e. Calvados/Luciano, en belgisk hoppe. Han satte opp tempo, det ble litt hektisk, og mot hinder nummer tre ble hesten litt flat som følge av det høye tempoet og tok med seg en bom. Ekvipasjen kom dog i mål på klassens beste tid.

Så kom jentene
Så var det tid for Jennifer Fogh Pedersen/Anniesminde Cæsar, en dansk varmblodsvallak e. Calato/Lobster. Denne ekvipasjen hadde gode runder å vise til under AEG, og denne finalen ble intet unntak. Anniesminde Cæsar er ganske enkelt en deilig hest! Han nærmest smyger seg raskt og effektivt over hinderne og er på hjelperne hele tiden. Også her ble tempoet skrudd opp mot slutten av banen, og Cæsar svarte perfekt. Med null feilpoeng og en tid på 36,49 s la Jennifer seg i teten.
Cecilie Tofte/Hermes e. Wolfgang/Quouglof Rouge, en nederlandsk vallak, har også vist kvalitet gjennom hele stevnet. Cecilie er en stilrytter, og utgjør en tiltalende ekvipasje sammen med Hermes. Tempoet var relativt høyt, men hun lot være å ta de aller korteste veiene - det var virkelig pen ridning. Utfordringen i hinder nummer to klarte de elegant. Cecilie hadde hele tiden vallaken i sin hule hånd. Resultatet var feilfri runde på tiden 36,76 s.
Kun en ekvipasje stod igjen på startlisten. Den skimlede holsteinervallakenLimotino e. Limbus er noe grovere av type, men den var likevel relativt rask. Men så hadde den også en meget målrettet rytter i salen - Nina Braaten Johnsen. Hun red fort, kontrollert og feilfritt - men ikke fort nok. 37,65 s holdt likevel til en tredjeplass.

 
Cecilie Tofte/Hermes viser ridning av samme stilklasse som motenavnet vallaken er oppkalt etter. En flott feilfri runde førte dem til en meget god andreplass i klassen. Cecilie Tofte tok forøvrig også femteplassen i klassen, denne gang på den danske hoppen La Perla e. Solos Carex/Diamant.   Nina Braaten Johnsen og den danske vallaken Limotino sørget for at tredjeplassen i klassen gikk til Norge.

01.03.2007
hestefrelst.no
Levert av Nettsidene er levert av BCC Media | bccmedia.no | bccmedia.no